راه اندازی خط تولید پارچه تریکو در مرکز کارآفرینی خیاطییکی از حوزه هایی که بسیار مورد استقبال کارآفرینان اجتماعی قرار می گیرد، تولید پوشاک است. در این حوزه نسبت به مشاغل دیگر می توان با تخصص و سرمایه ای کمتر و با صرف زمانی اندک برای آموزش به کارکنان، کسب و کاری کوچک و سودمند برای افرادی که به دنبال شغل هستند و به خصوص زنان ایجاد کرد؛ زنانی که سرپرست خانوار هستند یا نیاز است که در تامین هزینه های زندگی به همسران خود یاری برسانند.
با ایجاد تولیدی لباس می توان:
  • سبب اشتغال زایی و کسب روزی حلال شد،
  • از وقوع آسیب های اجتماعی مثل فقر، بیکاری و از بین رفتن بنیان خانواده ها جلوگیری کرد،
  • از استعدادها و توانایی های افرادی که در حاشیه بوده اند استفاده کرد و سبب تقویت روحیه و اعتماد به نفس آن ها شد.
موسسه خیریه کرامت نیز در راستای اشتغال زایی برای بانوان سرپرست خانوار، مرکز کارآفرینی خیاطی را از سال های آغازین تاسیس کرامت راه اندازی کرد و با حمایت های خیرین و ارتقاء کمی و کیفی محصولات و حضور در بازارچه ها و نمایشگاه های داخلی توانست تا به امروز به فعالیت خود ادامه دهد.
همچنین با توجه به مشاهده ظرفیت های موجود در این مرکز کارآفرینی طی بازدید یک تن از خیراندیشان، اقلام مورد نیاز خط تولید  پارچه تریکو شامل دستگاه سردوز، جادکمه، میان دوز، مادگی و اتو تهیه و دراختیار موسسه کرامت قرار گرفت.
امید است پس از راه اندازی دستگاه ها و ارائه آموزش های لازم به بانوان سرپرست خانوار، گامی دیگر در راستای دستگیری از محرومان و همچنین تولید داخلی برداریم...
شما نیک اندیشان می توانید با سپردن سفارشات خود به مرکز کارآفرینی خیاطی کرامت، چراغ چرخ زندگی این عزیزان را روشن نگه دارید.
جهت اطلاع از شرایط و ثبت سفارشات با شماره تماس 3-02133384991 داخلی 309 تماس حاصل نمایید.
 
   1399/3/12 08:35